Australia
United Kingdom
Ireland
Sweden
United States

RS200 2003 RS Fat Face Racing Circuit

Series Place Sail No Boat Helm Crew Club Series Points Bristol Corinthian YC Northampton North Berwick Lee on Solent Derwent Torbay HISC Eastbourne
1 753 Boat David Giles Fiona Clark Weir Wood SC 7 1 1 148 3 1 2 2 148
2 789   Steve Dunn Laurie Dunn Stewartby Watersports 15 148 2 1 5 148 1 6 148
3 858 Harken Jonathan Lewis Milly Parsons Burghfield 20 5 3 3 12 2 10 7 9
4 777 Ugly Pete Vincent Louisa Fewtrell BCYC 26 3 7 5 8 3 16 12 148
5 357 (LUK) Trudie Danbury Graeme Ryder BCYC 36 4 10 12 35 10 5 30 7
6 772   Tom Hewitson Jo Hewitson KNCYC 39 148 4 2 26 148 27 5 2
7 901 Whatever! Ian Pickard Lucy Matthews BCYC 41 11 23 4 9 6 14 15 11
8 809   Ralph Singleton Oliver Singleton Chew Valley Lake SC 45 6 9 148 13 148 7 16 10
9 771   Marshall King Heather King Datchet Water Sc 47 7 13 148 148 148 4 20 3
10 845   James Stewert Elaine Turner Stokes Bay 48 148 14 6 11 15 6 13 12
11 844   John Blundell C Blundell Hallamshire SC 51 16 12 148 14 4 23 148 5
12 852   Patrick Altoft Deborah Greenland Ripon SC 52 148 21 7 148 5 13 148 6
13 808   Sarah Taylor Claire Upton Brown Stokes Bay 65 23 41 8 28 148 8 18 8
14 805   Cliff Milliner Bec Milliner Cotswold SC 80 8 148 148 30 8 17 17 148
15 743 Whippet Sarce Andi Riley Julie Marsden Stewartby Watersports 81 14 19 148 29 11 24 148 13
16 695 Patricia Paul Dorer Ian Robertson Bowmoor 87 10 6 148 20 148 19 32 148
17 732   Sue Antonellii Jo Lloyd Littleton Sc 110 21 22 148 21 148 15 31 148
18 535   Simon Gillow Tracey Hill Wembley SC 133 19 31 148 23 148 31 29 148
19 702 Whip my RS Mike Dencher Anna Harding Chew Valley Lake SC 146 31 24 148 37 148 26 28 148
20 383 Big Night Out Paul Goodwin Kate Gillow Draycote Water 153 36 38 148 48 17 148 43 19
21 655   Lucy Davey Jane Sutter Doris 153 148 35 16 38 148 28 36 148
22 854   Lee Sydenham Anne Vaudry Stokes Bay 161 2 148 148 4 148 3 4 148
23 872   Charles Roome Jodie Dyer HISC 222 9 148 148 24 148 22 19 148
24 840   Martin English Bridget Cooke Wembley SC 223 18 15 148 22 148 20 148 148
25 788   Andrew Robertson Natasha Lister Bowmoor 228 13 18 148 148 148 25 24 148
26 846 Smoke on the Water Jeremy Stephens Jane Sutor Penzance 233 25 27 148 148 148 11 22 148
27 392 Tom and Barbara Ben Alexander Liz Alexander Deben YC 268 29 30 148 27 148 148 34 148
28 815   Matt Davies Mel Pattison HISC 268 28 148 148 17 148 34 41 148
29 839   Stephen Sargent Karen Garlick Wembley SC 292 22 33 148 50 148 148 39 148
30 863 Crusty Alan Perry Marcell Newbold Wembley SC 303 35 42 148 45 148 33 148 148
31 744 Funky Munky Carolyn Doherty Joanna Wooton Wembley SC 305 32 45 148 148 148 38 42 148
32 827   Steve Irish Paula Irish Draycote Water 308 148 8 148 148 148 148 3 1
33 741   Oliver Holden Sarah Freestone HISC 326 15 5 10 148 148 148 148 148
34 816   Martyn Jones Clare Rowbottom Itchenor 331 148 148 148 7 148 18 10 148
35 820 Trident-UK Josh Gebhard Simon Evans Derwent Reservoir 333 17 148 11 148 9 148 148 148
36 756   Hamish Calder Severine Rees-Jones Royal Highland YC 334 148 11 148 18 148 148 9 148
37 626   Paul Fisk Caroline Fisk ECA 336 148 16 148 10 148 148 14 148
38 773   Phil Sowden Daniel Sowden Highcliffe 344 148 148 148 32 148 12 148 4
39 739 Airship Jane Robertson Helen Rollinson Bowmoor SC 353 12 148 148 16 148 29 148 148
40 722   Anne Jackson Alan Skeens Burghfield 368 24 17 148 31 148 148 148 148
41 581   Mike Chapman Geraldine Marks Wembley SC 376 20 148 148 25 148 148 35 148
42 345 Bitch Power Jaemi Gebhard Karen Baker Derwent Reservoir 384 27 148 148 40 148 21 148 148
43 800   W Carlton A Carlton Cotswold 402 148 148 148 46 148 40 148 20
44 438   Lynn Ratcliffe Butch Roberts Bough Beech 413 148 148 148 42 148 148 60 15
45 449   Vanda Young Jonathan Jowett LSC 413 148 36 148 41 148 148 40 148
46 420   Simon Howell Guiseppe Cotswold 417 38 148 148 148 148 35 48 148
47 312   Michael Barnes Ernie Hatton Weirwood SC 427 148 148 148 54 148 148 59 18
48 498   Matt Ambrose Ruth Baker Deben YC 429 33 39 148 148 148 148 61 148
49 796   Hamish Walker Caroline Eyre RNSA 455 148 148 148 2 148 9 148 148
50 710   Andrew Hartley Eve Hartley Ripon 474 148 148 18 148 12 148 148 148
51 661   Graham Henry Shona Redpath St Mary's Loch 474 148 148 14 148 16 148 148 148
52 544   Katie Masterton Fiona Foulkes St Mary's Loch 475 148 148 17 148 14 148 148 148
53 723   Ewan Dunn Jo Foulkes Loch Lomond 478 148 148 15 148 19 148 148 148
54 797   Sam Mettam Vicky Burr RNSA 479 148 20 148 15 148 148 148 148
55 332   Martin Smith Barbara Smith Delph 481 148 148 19 148 18 148 148 148
56 689   Kirsty McSeverney Sandy McSeverney St Mary's Loch 487 148 148 23 148 20 148 148 148
57 683   David Redpath Hannah Renz St Mary's Loch 487 148 148 20 148 23 148 148 148
58 787   Harry Roome Prue Roome HISC 489 148 148 148 34 148 148 11 148
59 609   Chris Brann Georgina Arkwright BCYC 502 26 32 148 148 148 148 148 148
60 628   Mark Chisnall Rebecca Kent HISC 513 148 148 148 148 148 32 37 148
61 464   David Sweet Jackie Ireland Chew Valley Lake SC 517 37 148 148 148 148 36 148 148
62 491   Derek Bretherton Lesley Bennett RYA 521 148 148 148 51 148 148 26 148
63 880   Sarah Allen Lauren Meadows Hamble River 521 148 148 148 47 148 30 148 148
64 838   Paul Williamson Hazel Williamson SHSC 528 148 43 148 148 148 41 148 148
65 474   Sarah Covington Kellie Covington Hill Head 532 148 148 148 39 148 148 49 148
66 666   Iain McGregor Olivia MacGregor Salcombe 534 148 47 148 43 148 148 148 148
67 327   Matt Hall Jo Wells   561 148 148 148 53 148 148 64 148
68 GC   Geoff Carveth Sarah Allen HISC 593 148 148 148 148 148 148 1 148
69 700   Dave Derby Nicky Derby Bough Beech 593 148 148 148 1 148 148 148 148
70 571   Roger Gilbert Katrina Gilbert Frensham Pond 598 148 148 148 6 148 148 148 148
71 813   P Pleastead S Pleastead Winsford Flash 599 148 148 148 148 7 148 148 148
72 653   Andrew Shorrock Katie Shorrock Frensham Pond 600 148 148 148 148 148 148 8 148
73 543   Connor McGaughey Scott Graham Oban 601 148 148 9 148 148 148 148 148
74 322   C Pickles L Westall Delph 605 148 148 148 148 13 148 148 148
75 866   Bess Homer Kirsty Higgins Dalgety Bay 605 148 148 13 148 148 148 148 148
76 830   Richard Bullock Camilla Bullock Itchenor SC 606 148 148 148 148 148 148 148 14
77 819   J Maynard S Clarke Bexhill SC 608 148 148 148 148 148 148 148 16
78 240   A Witham P Barrie Bexhill SC 609 148 148 148 148 148 148 148 17
79 618   Chris Trainor Bev Jordan Draycote Water 611 148 148 148 19 148 148 148 148
80 249   Mikaela Meik Jessica Aldridge Lancing SC 613 148 148 148 148 148 148 148 21
81 855   Nick Peters James Peters HISC 613 148 148 148 148 148 148 21 148
82 847   J Briggs S Hadlow Winsford Flash 613 148 148 148 148 21 148 148 148
83 841   I Thompson R Thompson Ripon 613 148 148 21 148 148 148 148 148
84 712   P Rowe D Darling Derwent 614 148 148 148 148 22 148 148 148
85 310   Peter Greggs Ronnie Carter York 614 148 148 22 148 148 148 148 148
86 821   Colin Staite Katie Hayton Bartley 615 148 148 148 148 148 148 23 148
87 643   A White M White Derwent 616 148 148 148 148 24 148 148 148
88 314   Nick Marshall Keith Renz St Mary's Loch 616 148 148 24 148 148 148 148 148
89 476   Bryony Percy Jo Carr HISC 617 148 148 148 148 148 148 25 148
90 577   A MacWerter L MacWerter Ripon 617 148 148 148 148 25 148 148 148
91 89   Sarah Robertson Kate Mitchell Dalgety Bay 617 148 148 25 148 148 148 148 148
92 604   Simon Davies Mary Davies Bassenthwaite 617 148 25 148 148 148 148 148 148
93 630   G Brown P Brown Derwent 618 148 148 148 148 26 148 148 148
94 750   Finaly MacDonald Lindsay Doig Littleton Lake 618 148 148 26 148 148 148 148 148
95 692   Marc Savitsky Alec Savitsky Great Moor 618 148 26 148 148 148 148 148 148
96 522   Melvyn Cooper Kate Peters HISC 619 148 148 148 148 148 148 27 148
97 795   M Rome P Tunningly Ripon 619 148 148 148 148 27 148 148 148
98 806   Jane Robertson Eric Robertson East Lothian 619 148 148 27 148 148 148 148 148
99 520   R Startup K Startup Derwent 620 148 148 148 148 28 148 148 148
100 453   Pete Birrell Brenda Renz St Mary's Loch 620 148 148 28 148 148 148 148 148
101 484   David Leach Nyall Myant Itchenor 620 148 28 148 148 148 148 148 148
102 726   V Weaver T Smith Derwent 621 148 148 148 148 29 148 148 148
103 516   Richard Evans Val Evans Channonery 621 148 148 29 148 148 148 148 148
104 KB   Karen Baker Sally Potter Teignmouth 621 148 29 148 148 148 148 148 148
105 359   Christian Humphrey Michelle Maynard BCYC 622 30 148 148 148 148 148 148 148
106 616   Chris Darling Helen Williams Itchenor 625 148 148 148 148 148 148 33 148
107 397   Mark Harrison Sally Harrison Gurnard 625 148 148 148 33 148 148 148 148
108 437   Jon Watkins Marielle Watkins Hunts 626 148 34 148 148 148 148 148 148
109 780 Mayhem Paul Teague Elizabeth Teague BCYC 626 34 148 148 148 148 148 148 148
110 CS   Chris Smith Paula Irish Draycote Water 628 148 148 148 36 148 148 148 148
111 696   Pete Cayless Amy Webster   629 148 148 148 148 148 37 148 148
112 837   Tim Gray Wendy Gray Staunton harold 629 148 37 148 148 148 148 148 148
113 738   James Boyle Lizzie Chellew Papercourt 630 148 148 148 148 148 148 38 148
114 727   Brett Murch Paula Murch   631 148 148 148 148 148 39 148 148
115 652   Mitch Webb Sam Rowe Downs SC 631 39 148 148 148 148 148 148 148
116 602   Chris Woodard Jane Hill Felixstowe Ferry 632 148 40 148 148 148 148 148 148
117 826   Chris Reid Tess Reid BCYC 632 40 148 148 148 148 148 148 148
118 697   Toby Peacock Sarah Peacock Chew Valley Lake SC 633 41 148 148 148 148 148 148 148
119 411   Will Rhodes     634 42 148 148 148 148 148 148 148
120 842 Little Racing Snake John Callaghan Jules Haskell HISC 635 43 148 148 148 148 148 148 148
121 552   Sarah Pammer Damian Holmes Bowmoor 636 148 148 148 148 148 148 44 148
122 831   Nigel Furnice Jean Furnice Draycote Water 636 148 148 148 44 148 148 148 148
123 550   Martin Jones Kerry Jones Burghfield 636 148 44 148 148 148 148 148 148
124 431   Martin Vinsan Heidi Dodd   637 148 148 148 148 148 148 45 148
125 736   Phillip Pascal Nicholas Blebbins Itchenor 638 148 148 148 148 148 148 46 148
126 663   Tony Vance Ros Browne Wanlip 638 148 46 148 148 148 148 148 148
127 892   Tracy Moss Gemma McIntyre HISC 639 148 148 148 148 148 148 47 148
128 654   Alice Allen Peter Cruickshank BCYC 641 148 148 148 49 148 148 148 148
129 660   James Weatherstone Hilary Weatherstone HISC 642 148 148 148 148 148 148 50 148
130 414   Neil Shemmings Tom Bartlett Fishers Green 643 148 148 148 148 148 148 51 148
131 430   Stuart Bloese Carol Bloese HISC 644 148 148 148 148 148 148 52 148
132 472   Will King Jemma Langford RNSA 644 148 148 148 52 148 148 148 148
133 319   Una Hodgkins Anne Faux Datchet 645 148 148 148 148 148 148 53 148
134 674   Charles Miscampbell Clare Senior HISC 646 148 148 148 148 148 148 54 148
135 590   Dan Perry Karen Garlick Newcastle University 647 148 148 148 148 148 148 55 148
136 868   James Hewitt Emma Moscosso Hoc 648 148 148 148 148 148 148 56 148
137 255   Graham Dennny Steve Dawson FOSSC 649 148 148 148 148 148 148 57 148
138 610   Mike France Louise Wiles HISC 650 148 148 148 148 148 148 58 148
139 409   Nick Rivers Matthew Rivers Leigh on Sea 654 148 148 148 148 148 148 62 148
140 281   Malcom Smith Sharon Smith HISC 655 148 148 148 148 148 148 63 148
141 467   Daniel Oakes Victoria Burr Thorney Island 657 148 148 148 148 148 148 65 148
142 429   Sarah Auckland Anna Staniforth HISC 658 148 148 148 148 148 148 66 148
143 623   Mike Creak Nick Creak Itchenor 659 148 148 148 148 148 148 67 148
144 483   Ned Smith Catherine Scholls Itchenor 660 148 148 148 148 148 148 68 148
145 740   Vince Horey Jane Jones King George 740 148 148 148 148 148 148 148 148
145 FP   Frances Peters Pippa Williams HISC 740 148 148 148 148 148 148 148 148
145 JW   Jo Wooton Marcel Newbold Wembley 740 148 148 148 148 148 148 148 148
Website Security Test